485
1. místo

Poměrové měření spotřeby tepla a rozúčtování nákladů

Odečet indikátorů VIPA C a CT
hlasovat pro projekt
Líbí se vám tento projekt?
Tak jej podpořte, váš hlas
přidá 5 bodů!

doporučte e-mailem doporučte na facebooku doporučte na twitteru

VIPA CZ s.r.o.

VIPA CZ s.r.o.Mánesova 23
466 01 Jablonec nad Nisou
tel./fax.: +420 482 750 457
e-mail: vipa@vipa.cz

www.vipa.cz

ZOBRAZIT VŠECHNY PROJEKTY

DŮVĚRYHODNÝ NÁMĚR INDIKÁTORU JE ZÁSADNÍ PRO SPRAVEDLIVÉ ROZÚČTOVÁNÍ TEPLA

Systém měření a poměrového rozúčtování nákladů za vytápění VIPA byl vyvinut pro technické a legislativní podmínky našeho státu a tudíž při výpočtu nemůže dojít ke znevýhodnění okrajových bytů. Rozúčtování nákladů za vytápění je prováděno podle dosahované teploty jednotlivých místností získané prostřednictvím teploty zpětné vody otopného tělesa a je plně v souladu s českou legislativou.

Kvalita a přesnost rozúčtování
Indikátory VIPA používají jedinečný přístup k indikaci poměrné spotřeby tepla a následnému rozpočítání nákladů na vytápění. Rozhodujícím faktorem není teplo dodané otopným tělesem, ale vypočítaná průměrná teplota měřené místnosti odvozená z teploty zpětného potrubí.

Komplexní řešení
Indikátor topných nákladů je pouze jedním z faktorů kvalitního měření a spravedlivého rozúčtování nákladů na vytápění. Nabízíme dlouhodobé komplexní zajištění spravedlivého rozúčtování nákladů pomocí vlastního software VipaCalc optimalizovaného pro rychlé a bezproblémové provádění rozpočtů v desítkách tisíc bytů.

Díky tomu můžete přenechat veškeré starosti s rozúčtováním na nás. Získáte laicky ověřitelné, fyzikálně a technicky odůvodnitelné stanovení úhrady za poskytovanou službu vytápění.

Součásti rozúčtování tepla
Po skončení topného období provádíme rozúčtování nákladů na jednotlivé byty (místnosti). Pokud jsou součástí podkladů k rozúčtování i údaje o výši zaplacených záloh a o změnách uživatelů bytů v průběhu topného období, zahrneme je do vyúčtování.

Každý uživatel bytu pak obdrží individuální účet, který mu poskytne objektivní informaci o způsobu výpočtu úhrady a umožňuje mu zpětnou kontrolu jednotlivých položek.

Majitel nebo správce domu obdrží ve dvojím vyhotovení souhrnný účet obsahující údaje za každý vytápěný byt a při poskytnutí zaplacených záloh i výpočet přeplatku nebo nedoplatku. Pro další zpracování údajů, je možno objednat data ve formátu vhodném pro import do programů pro správu nemovitostí.

Vícesnímačový elektronický indikátor VIPA EC Radio Plus
Idikátor VIPA C
Indikátor VIPA CT
PanelovyDum.cz - rekonstrukce panelových domů. Hlasujte pro realizace, které vás zaujaly, čtěte aktuální informace, získejte kontakty a inspirujte se.

REKLAMA

Panelak 49
Panelak 48
Panelák 44
CRR
ÚVODNÍ STRÁNKA
ČLÁNKY A INFORMACE
O PROJEKTU
VYBERTE SI KATEGORII: