465

Maximální využití energie - nástěnný kotel Logamax

Řez kotlem Logamax plus GB162 V3
hlasovat pro projekt
Líbí se vám tento projekt?
Tak jej podpořte, váš hlas
přidá 5 bodů!

doporučte e-mailem doporučte na facebooku doporučte na twitteru

Bosch Termotechnika s.r.o. obch. divize Buderus

Bosch Termotechnika s.r.o. obch. divize BuderusPod Višňovkou 1661/35
140 00 Praha 4

272 191 111
info@buderus.cz

www.buderus

ZOBRAZIT VŠECHNY PROJEKTY

Nástěnný kondenzační kotel Logamax plus GB162 je v nabídce značky Buderus již více než 5 let. A jelikož žádný kvalitní výrobce neusne na vavřínech, taktéž i výrobní závod značky Buderus neustále pracuje na vylepšeních svých výrobků. Ve druhé polovině roku 2013 společnost uvedla na trh novou verzi kotle GB162-V3 ve výkonech 15, 25, 35 a 45 kW a také variantu GB162-25 T40S s integrovaným nerezovým zásobníkem teplé vody.

Na první pohled je nové provedení V3 rozpoznatelné podle stříbrného loga Buderus na čelním panelu. Pro servisní techniky je hlavní změnou poloha plynové armatury, která se přemístila do levé dolní části kotle. Díky tomu je armatura ideálně přístupná a jednoduše nastavitelná. Projektanty určitě zaujme možnost využití vyššího teplotního rozdílu mezi výstupem a zpátečkou kotle až 35 K oproti původnímu, na trhu běžnému, ΔT = 25 K. Kotle lze tedy využít pro nabíjecí systémy ohřevu teplé vody. Dalším vylepšením je možnost rozpoznání cizího tepla na termohydraulickém rozdělovači při zapojení s regulačním systémem Logamatic EMS nebo EMS plus. Této vlastnosti se hojně využívá u zapojení plynového kotle s kotlem na tuhá paliva či krbovou vložkou.

Nová dimenze v oblasti technologie a komfortu
Používání nástěnných kondenzačních kotlů v rodinných domech pro více rodin a ve větších bytových objektech je v souladu s trendem doby. Buderus vyvinul speciálně pro tuto oblast novou generaci kondenzačních přístrojů, která dokonale splňuje vysoké nároky projektantů a architektů. Nový kotel Logamax plus GB162 je stejně velký jako klasický nástěnný kotel pro rodinné domy nebo byty a přesto poskytuje výkon až 45 kW. Robustní konstrukce a použité kvalitní komponenty, jako například výměník tepla ze slitiny hliníku a křemíku chráněný proti korozi speciální povrchovou úpravou pomocí plazmové polymarizace, obzvlášť prodlužují jeho životnost. Kotel je vhodný pro provoz s nejrůznějšími systémy přívodu vzduchu a odvodu spalin, poskytuje tedy flexibilitu při volbě umístění, což je při modernizaci kotelny důležitý parametr. Koncepce kotle umožňuje rychlou a snadnou montáž i následnou údržbu.

Příklady z praxe
Bytová jednotka na Praze 7
Původním zdrojem tepla pro vytápění a ohřev teplé vody mezonetového bytu byl kotel Buderus Logamax U004-24K. Kotel zde byl instalován při rekonstrukci bytu před 12 lety. Jednalo se o běžný konvenční kotel v „komínovém“ provedení s integrovaným deskovým výměníkem pro průtokový ohřev teplé vody. Kotel byl pravidelně servisován a během
12 let provozu se neobjevila větší závada.

V loňském roce se do bytu nastěhovala rodina s malým dítětem. Nově tedy byl vyžadován vyšší komfort ohřevu teplé vody. Montážní firma provedla výměnu původního kotle za nástěnný kondenzační kotel Logamax plus GB162-25 T40S se 40 litrovým nerezovým zásobníkem TV s vrstveným nabíjením. Jednou z velkých výhod tohoto kotle je, že nepotřebuje žádné boční odstupy. Pro budoucí servis je vše přístupné zpředu. Díky tomu mohl být kotel instalován přímo v rohu místnosti.

Odvod spalin byl elegantně vyřešen systémovým odkouřením značky Buderus. Přáním investora bylo, aby se následně kotel mohl zavřít do vestavné skříně. Kotel tedy musel pracovat jako uzavřený spotřebič s nasáním spalovacího vzduchu z venkovního prostoru. Do stávající hliníkové vložky DN130 byla instalována plastová trubka DN80 pro odvod
spalin. Volný průřez hliníkové vložky je využit pro přisávání spalovacího vzduchu.

Pro ovládání kotle byl zvolen komfortní regulátor Logamatic RC35, který je umístěn v referenční místnosti. Pro dálkové ovládání kotle přes aplikaci EasyControl v chytrém telefonu je instalován také modul KM200.

Díky velkému výkonovému rozsahu kotle 4,8 až 23,4 kW, nízké výstupní teplotě kotle pro vytápění mezi 35 až 55 °C, nízké teplotě pro nabíjení teplé vody do 60 °C jsou předpokládány podstatné úspory na platbách za zemní plyn.

Rodinný dům na Praze 10
Ve dvougeneračním rodinném domě v Praze byl původním zdrojem tepla pro vytápění litinový kotel 30 kW (r. v. 1998) s ohřevem teplé vody přímotopným ohřívačem o objemu 150 litrů. Vzhledem k vysokým nákladům na vytápění a ohřev teplé vody a zvyšujícími se nároky na ohřev teplé vody bylo přistoupeno k instalaci kondenzačního kotle Logamax plus GB162 o výkonu 25 kW a bivalentního zásobníku teplé vody Logalux SM400/5 o objemu 400 litrů pro budoucí napojení na solární systém. Otopný systém byl doplněn o desková otopná tělesa Buderus, aby se docílilo nižšího teplotního spádu topné vody, a tím se zvýšily úspory. Součástí systémové dodávky Buderus kromě kotle, zásobníku TV a otopných těles byla také expanzní nádoba, systémový odvod spalin, měděné potrubí a armatury.

Po instalaci nového zdroje tepla klesla spotřeba zemního plynu v řádu desítek procent. Úspora nemá negativní vliv na tepelnou pohodu v objektu, ba naopak. Tím, že došlo k náhradě klasického prostorového regulátoru za ekvitermní způsob vytápění, není v objektu místnost, kde by nebylo dosaženo požadované teploty prostoru.

Při přestavbě bylo využito vstupu pro elektrickou patronu u bivalentního zásobníku, takže i při přestavbě byl zajištěn ohřev teplé vody. Do budoucna bude bivalentní zásobník doplněn o již zmíněný solární systém, taktéž značky Buderus. To přinese nejen finanční úsporu, ale také technické zlepšení v úspoře pracovních cyklů plynového kondenzačního kotle.

Pokud hledáte řešení úsporného zdroje tepla na zemní plyn pro domácnosti, rodinné a bytové domy, tak správným rozhodnutím je volba kotlů Logamax plus řady GB162. Kotle s výkonem od 2,7 do 100 kW a vynikající ekonomikou provozu uspokojí každého náročného zákazníka.

Kotel umístěný v zádveří
Kotelna rodinného domu
V panelovém domě v Praze byla provedena rekonstrukce otopného systému a zdroje tepla. Do kotelny byla umístěna kaskáda kondenzačních kotlů. Díky modernizaci kotelny bylo dosaženo úspory zemního plynu až 30 % a elektrické energie 18 %
V bytovém domě na Praze 4 v Podolí byla provedena rekonstrukce původní kotelny. V kotelně jsou nyní umístěny dva moderní kondenzační kotle zapojené do kaskády, díky níž bylo dosaženo velkých úspory zemního plynu a elektrické energie.
PanelovyDum.cz - rekonstrukce panelových domů. Hlasujte pro realizace, které vás zaujaly, čtěte aktuální informace, získejte kontakty a inspirujte se.

REKLAMA

Panelak 49
Panelak 48
Panelák 44
CRR
ÚVODNÍ STRÁNKA
ČLÁNKY A INFORMACE
O PROJEKTU
VYBERTE SI KATEGORII: