580

Odvětrávaná fasáda na panelovém domě

Sokolov - odvětrávaná fasáda vinyTherm
hlasovat pro projekt
Líbí se vám tento projekt?
Tak jej podpořte, váš hlas
přidá 5 bodů!

doporučte e-mailem doporučte na facebooku doporučte na twitteru

ALTOtec s.r.o.

ALTOtec s.r.o.Hudcova 533/78c
612 00 Brno
tel.: 539 012 730
email: info@altotec.cz

ZOBRAZIT VŠECHNY PROJEKTY

Po několika letech spoření nájemníků do fondu oprav se dům Sdružení vlastníků jednotek v Sokolově rozhodl pro realizaci zateplení odvětrávanou fasádou vinyTherm. Osmipatrový panelový dům tak zvolil kvalitní fasádu, na kterou poskytuje výrobce záruku 30 let. Především v zahraničí jsou s odvětrávanou fasádou vinyTherm desítky let zkušeností.

V České republice je materiál zatím znám především u realizací rodinných domů a staveb občanské vybavenosti. U panelových domů se fasádní obklad vinyTherm prosadil až v nedávné době z důvodu rozdílné legislativy oproti zahraničí ve vztahu s výškou objektu. Díky certifikaci systému jako celku (nosná konstrukce, odvětrávaná fasáda, fasádní minerální vata) je v současnosti odvětraná fasáda vinyTherm ideálním řešením také pro revitalizaci obvodových plášťů panelových a bytových domů.

Co je vinyTherm za materiál?
Jedná se o fasádní profily vyráběné z vysoce kvalitního vypěněného termoplastu, ve kterém je zatavená drť z přírodního kamene. Na pohled tak získá dům vzhled přírodního materiálu, ale s využitím výborných vlastností fasádní obkladové lamely nabízející lehkou váhu (fasáda nezatíží dům) a především také vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům, je dům vždy dokonale chráněn před vnějšími vlivy. To zajišťuje také speciální spojení lamel systémem pero-drážka. Obkladové lamely jsou většinou standardně v šestimetrových délkách. Vlastní uchycení obkladu na podkladovou konstrukci je pomocí vrutů. V případě domů s výškou nad 12 metrů musí být použita kovová podkladová konstrukce. Oproti kontaktnímu zateplení má dům zajištěno dokonalé odvádění vlhkosti ze zdiva, v interiérech tak nevznikají plísně. Spojení odvětrávané fasády vinyTherm a zateplení minerální vatou vyniká také daleko lepším parametrem požární odolnosti u realizovaného objektu, než lze dosáhnout u kontaktního zateplení s polystyrény.

V České republice typický osmipatrový panelový dům – typ T06B KV postavený v roce 1972 – vypadá po 40 letech nyní jako nový. Díky fasádě vinyTherm získal panelový dům nejen svěžest a atraktivitu, ale také se nepochybně zvýšila hodnota domu a kvalita bydlení. Barevné provedení fasády je vinyTherm Ravenna a soklová část je vinyStone
Montana. Německý výrobce fasád Vinylit nezapomíná ani na budoucí generace, a proto je systém vinyTherm v případě potřeby rozebíratelný do posledního dílu a recyklovatelný.

Zkušenosti v zahraničí
Mnohaleté zkušenosti s materiálem vinyTherm pro velké panelové či cihlové bytové domy jsou v zahraničí.

Sousední Slovensko má spousty realizací především panelových domů. Dokladem jsou spokojení nájemníci v sídlištích Lamač, Stupava, v Topolčanech a mnohých dalších sídlištích. Tyto realizace jsou nám nejblíže vzhledem ke stejným typům panelových domů, jako jsou u nás v České republice.

V Německu nacházíme také velké množství realizací odvětrávaných fasád. Nejzajímavější jsou v německém městě Görlitz, tam je obloženo na 100 000 m2 fasád vinyThermu. Od roku 1993 až do roku 1998 zde proběhla revitalizace a zateplení domů. I po 20 letech užívání domů jsou fasády stále krásné, zajímavé je zde srovnání realizací některých zdejších domů s kontaktní polystyrénovou fasádou ze stejného období. Kontaktní fasády jsou již na pokraji životnosti, nevypadají po mnoha letech tak dobře jako stále fungující fasády vinyTherm, které lze v případě nutnosti kdykoliv omýt vysokotlakými čističi.

Po celé Evropě lze nalézt nespočet realizací a lze předpokládat, že tento materiál se bude díky svým skvělým vlastnostem a životnosti prosazovat i nadále v budoucnosti.

Více informací naleznete na www.odvetravana-fasada.cz

Sokolov - odvětrávaná fasáda vinyTherm
Sokolov - odvětrávaná fasáda vinyTherm
Sokolov - odvětrávaná fasáda vinyTherm
Sokolov - odvětrávaná fasáda vinyTherm
PanelovyDum.cz - rekonstrukce panelových domů. Hlasujte pro realizace, které vás zaujaly, čtěte aktuální informace, získejte kontakty a inspirujte se.

REKLAMA

Panelak 49
Panelak 48
Panelák 44
CRR
ÚVODNÍ STRÁNKA
ČLÁNKY A INFORMACE
O PROJEKTU
VYBERTE SI KATEGORII: