Chystáte se na rekonstrukci bytu?

Pokud již delší dobu bydlíte ve starším bytě nebo se právě do takového stěhujete, dříve či později přijde na řadu otázka různých oprav, úprav, částečné nebo dokonce kompletní rekonstrukce.

V panelákových bytech přichází nejčastěji na řadu jako první umakartové jádro. V takovém případě nemá smysl uvažovat o jiném řešení, než je jeho kompletní vybourání a vyzdění nového buď ve stávající, nebo v případě, že to možnosti dovolí, i v úplně nové dispozici. Stará umakartová jádra totiž nejenže špatně vypadají a zabírají zbytečné místo, ale hlavně jsou zdrojem různých nečistot a plísní. Proto se např. varianta nalepení obkladových desek na původní umakart může v první fázi zdát levnější, rychlejší a dostačující, ale bohužel nevyřeší zásadní problémy s umakartovým jádrem spojené a nakonec celkovou rekonstrukci pouze oddálí a ve finále i značně prodraží.

Pokud se pustíte do koupelny, můžete pokračovat dále. Na bytové jádro většinou navazuje kuchyňská linka, proto je více než vhodné spojit rekonstrukci koupelny také s její výměnou.

Další možnosti jsou neomezené a záleží pouze na vašich finančních možnostech. Je možné se rozhodnout pouze pro částečnou úpravu a nebo pro kompletní změnu s naprosto odlišnými dispozičními parametry. I bydlení v panelovém bytě totiž může být na vysoké úrovni a zdaleka nemusí řadit jeho obyvatele do jakési kategorie nižšího stupně, což se ještě nedávno předpokládalo. Panelové byty začaly být díky novým technologiím a nabídce trhu velmi žádané. V těchto bytech je totiž tato změna velmi jednoduše proveditelná a lze zde vytvořit moderní a krásný prostor pro velice kvalitní bydlení.

Každá rekonstrukce má nejen spoustu možností a variant, ale obnáší také spoustu zákonitostí, technologických postupů, návazných prací a norem, které člověk neznalý prostředí nemusí znát a které ho často ani nemusí napadnout.

Musí byt rekonstrukce problém?
Rozhodně nemusí, pokud si pro splnění svých představ o bydlení zvolíte firmu, která má s těmito pracemi zkušenosti. Rekonstrukce se často provádějí jednou za život a požadavky na její kvalitu a životnost by proto měly být co nejvyšší. V případě spolupráce s renomovanou společností se může zdát cena úpravy dražší než součet položek od nezávislých soukromých řemeslníků, ale brát cenu jako výchozí parametr se v tomto případě rozhodně nevyplatí. Cena vypracovaná kvalitní a spolehlivou společností je kompletní a po celou dobu rekonstrukce neměnná a je vyvážená kvalitou provedené práce a jistotou komunikace při případných reklamacích.

JEDEN PŘÍKLAD SPOKOJENÉHO ZÁKAZNÍKA
Jako zajímavý příklad vám můžeme představit rekonstrukci panelového bytu v Říčanech. Majitel si přál nové jádro, ale navíc mu nevyhovovalo nepříliš praktické umístění kuchyně, která se nacházela mezi předsíní, jídelním koutem a dvěma pokoji.

Vznikla nová dispozice
S technikem realizační společnosti se dohodli na přesunutí kuchyně do původního jídelního koutu a tím vznikl prostor jak pro větší kuchyň do L, tak pro rozšíření jádra s mnoha praktickými detaily.
Původní jádro bylo celé vybouráno a postaveno v nové dispozici. Samozřejmostí a součástí stavebních úprav byly kromě nové koupelny, WC a kuchyně i nové rozvody elektriky, vody a kanalizace, povrchová úprava nových i stávajících zdí, nové podlahy, v tomto případě praktická dlažba do předsíně i kuchyně a dveře s obložkovými zárubněmi. Aby mohla mít kuchyně na míru co největší úložný a pracovní prostor, schovali lednici do nově vyzděného boxu mezi jádrem a předsíní.

Největší změnou však prošla koupelna a WC. Díky rozšíření vznikl prostor na umístění pračky mimo její hlavní část tak, že vznikla malá pomyslná prádelna a prostor koupelny nijak nenarušovala, velké komfortní umyvadlo s galerkou, novou vanu a topný žebřík. Protože je koupelna jako ve většině bytů umístěna uprostřed bytu a tudíž tmavá, umístili pod stropem mezi koupelnou a kuchyní luxferový panel, který tento malý prostor krásně prosvětlil.

Vítaný prvek: bidetový záchod
Dalším zpříjemněním nového bydlení bylo použítí bidetového záchodu, kombinovaného s podomítkovou termoregulační baterií.
Bidetová toaleta je novinkou splňující funkci dvou zařízení v jednom. Vypadá stejně jako klasické závěsné WC, má však v sobě instalovánu spršku. Tato sprška je při horním okraji WC a je ovládána právě zmiňovanou termoregulační baterií. Rovněž vana je vybavena baterií stejného vzhledu a zabudovanou sprchou. Výhodou těchto baterií je stabilní nastavení teploty vody. Baterie má dvě ovládání, z nichž jedno nastavuje konstantní teplotu vody již při prvním otočení kohoutkem a druhé reguluje její intenzitu.
Krásný nový vzhled všech prvků podtrhlo bodové osvětlení, zabudované do sníženého sádrokartonového podhledu, který celý prostor zútulnil.

Rekonstrukci, kterou jsme popsali, zrealizovala společnost PANELREKO.

PanelovyDum.cz - rekonstrukce panelových domů. Hlasujte pro realizace, které vás zaujaly, čtěte aktuální informace, získejte kontakty a inspirujte se.

REKLAMA

Panelak 49
Panelak 48
Panelák 44
CRR
ÚVODNÍ STRÁNKA
ČLÁNKY A INFORMACE
O PROJEKTU
VYBERTE SI KATEGORII: