Zbavte se vlhkosti a plísní na zdivu

Zbavte se vlhkosti a plísní na zdivu

Máte starší byt? A je teplý, suchý, bez jakékoli plísně nad okny a v rozích pokojů? Pak patříte k těm šťastným. Pokud se vám na zdech plísně tvoří, máte s největší pravděpodobností problém s kondenzační vlhkostí. Trápí vás kondenzační vlhkost? Potřebujete se zbavit plísní? Vyzkoušejte snadné, účinné a trvalé řešení – termoizolační antikondenzační nátěr Maxitherm.

PLÍSNĚ V BYTECH

Kondenzace vlhkosti a následná tvorba plísní na zdech je stále častějším problémem českých bytů. Vyplývá to ze změny jejich užívání – podstatně více se sprchujeme a koupeme, více používáme pračky a myčky nádobí. Výsledkem je větší množství páry vyprodukované v bytě. Produkce vlhkosti sama o sobě problémem být nemusí. Problémem je ale to, když nedovedeme vlhkost z bytu nebo domu odvést. Přispívá k tomu i dnes populární revitalizace. Stará okna měníme za nová, dokonale utěsněná a uzavíráme domy do neprodyšné slupky kontaktní izolace. U starších bytů se tím dramaticky mění cirkulace a výměna vzduchu s venkovním prostředím, dochází ke zvýšení relativní vnitřní vlhkosti – a odtud je jenom krůček k její kondenzaci na zdech. Tam, kde je vlhkost na zdi, tam se dříve nebo později začnou tvořit karcinogenní plísně. A nepříjemný problém je na světě.

ODSTRANĚNÍ PLÍSNÍ A ÚSPORA NÁKLADŮ NA VYTÁPĚNÍ

Pokud s plísněmi nějaký čas bojujete, určitě máte bohaté zkušenosti s různými desinfekčními a fungicidními prostředky. Všechny samozřejmě pomáhají. Jak jste ale jistě sami zjistili, pouze na krátkou dobu. Ony totiž „léčí“ pouze momentálně viditelnou část neduhu, tj. plísně na povrchu zdiva. Neodstraňují však příčinu problému tzn. důvody kondenzace. Možnost, jak se zbavit plísní natrvalo snadným, rychlým a účinným způsobem ale existuje – termoizolační antikondenzační nátěr Maxitherm.

Hlavním efektem aplikace termoizolačního nátěru Maxitherm je snížení tepelných ztrát, zajištění tepelné pohody při využívaní vnitřních prostorů budov a současně dosažení výrazné úspory finančních nákladů na vytápění. Stále více zákazníků současně úspěšně využívá „vedlejší efekt“ tohoto nátěru – antikondenzační a protiplísňový účinek.

PŘÍČINA A ODSTRANĚNÍ PLÍSNÍ
Nejčastější příčinou kondenzační vlhkosti, resp. plísní na zdivu jsou tepelné mosty. Typickými místy jejich výskytu jsou rohy místností, spojnice zdí, překlady nad okny či okenní ostění. Aby likvidace plísní byla úspěšná a trvalá, je nutné se tepelných mostů zbavit. Pokud plísně pouze postříkáte fungicidním prostředkem, tepelné mosty neodstraníte. Zeď bude stále vlhnout a plíseň se bude opakovaně v kratších či delších časových intervalech vracet.
Doporučujeme proto použít termoizolační antikondenzační nátěr Maxitherm. Je prodyšný a jak již z jeho názvu vyplývá, má výrazný antikondenzační a protiplísňový účinek. Rovnoměrně rozkládá teplo po povrchu zdi a odstraňuje zmiňované tepelné mosty. Pokud zmizí tepelné mosty, zmizí vlhkost a s ní i karcinogenní plísně. Maxitherm odstraňuje příčinu plesnivění natrvalo a současně dlouhodobě chrání zeď.

JEDNODUCHÉ POUŽITÍ
V případě, že zatím váháte, máme pro vás ještě jednu dobrou zprávu: Aplikace termoizolačního antikondenzačního nátěru Maxitherm je velmi jednoduchá. Veškeré práce v interiéru je možné provést svépomocí. Natíráte pouze ty stěny domu, kterými uniká teplo, resp. na nichž kondenzuje vlhkost – většinou se jedná o obvodové zdi. Natírat příčky není nutné. Doporučuje se na ně pouze 30cm přesah nátěru. Na zeď infikovanou plísněmi naneste nejprve speciální fungicidní penetraci určenou pod termoizolační nátěr, která zničí spóry a vlákna hub a plísní.
Následně aplikujete na čistý, suchý, předem připravený podklad v několika vrstvách termoizolační antikondenzační nátěr Maxitherm. Natíráte jako klasické barvy – malířskou štětkou nebo válečkem. Mezi jednotlivými vrstvami doporučujeme zachovat technologickou přestávku cca 12 hodin. Spotřeba nátěru v interiéru je 300, resp. 400 g na m2. Maxitherm před aplikací promíchejte, ale neřeďte – je distribuován ve finálním stavu. Škála možných odstínů je velmi široká, kromě základní bílé lze vybírat z dalších 2 500 různých barev.

PanelovyDum.cz - rekonstrukce panelových domů. Hlasujte pro realizace, které vás zaujaly, čtěte aktuální informace, získejte kontakty a inspirujte se.

REKLAMA

Panelak 49
Panelak 48
Panelák 44
CRR
ÚVODNÍ STRÁNKA
ČLÁNKY A INFORMACE
O PROJEKTU
VYBERTE SI KATEGORII: