Výstava PANELOVÝ DŮM A BYT

Výstava PANELOVÝ DŮM A BYT

6. specializovaná výstava • regenerace • rekonstrukce • financování

Již předloni se časový souběh s veletrhy PRAGOINTERIER a BYDLENÍ ukázal být úspěšným, a proto i další ročník specializované výstavy Panelový dům a byt proběhne s oběma zmíněnými akcemi ve shodném termínu: 16. – 19. února 2012, s veletrhem zabezpečovací techniky, systémů a služeb, požární ochrany a záchranných zařízení s názvem PRAGOALARM / PRAGOSEC, Přesto však jde o výstavu svébytnou, která si již na holešovickém Výstavišti v Praze nalezla svůj stálý okruh vystavovatelů i návštěvníků.

Byty v panelových domech tvoří třetinu (přesně 32 %) našeho bytového fondu a to je opravdu hodně, když si uvědomíme, že 43 % bytů je v rodinných domech. Kvalita panelákových bytů a domů je ovšem různorodá.
Teprve od začátku nového tisíciletí směřují do oprav a regenerace paneláků i státní peníze. Spojitým financováním vlastníků, obyvatel a státu (prostřednictvím programu Nový PANEL Státního fondu rozvoje bydlení) se podařilo do konce minulého roku opravit polovinu bytů.

Program Nový PANEL byl ale v srpnu minulého roku rozhodnutím vlády pozastaven, a to z rozpočtových a úsporných důvodů. Zdvihla se proti tomu silná vlna odporu, program se od dubna opět rozeběhl, leč byl velice rychle naplněn a zakrátko opět pozastaven. Počet nově zateplených domů v ČR v letošním roce prozatím vzrostl oproti předchozímu roku o téměř 8 procent. Ročně se tak v ČR zateplí přibližně 16 milionů m2 stěn domů v hodnotě cca 16 miliard korun. V celé Evropě je to ročně kolem 150 milionů m2, takže na jednoho obyvatele jsme první v Evropě. Je jasné, že v nezateplených domech značně uniká teplo. A nezateplené plochy u nás představují u panelových domů více než 200 milionů m2 plochy.

5. ročník studentské soutěže
Výstavu bude tradičně, doprovázet 5. ročník soutěže studentů architektury a stavitelství. Vyhlašuje ji ve spolupráci s Inchebou Expo Praha Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ABF a Státní fond rozvoje bydlení spolu s dalšími partnery.

Tento soubor veletrhů, který se svým zaměřením vzájemně doplňuje, vytváří na Výstavišti Praha – Holešovice jedinečný komplex, kde si odborníci i široká veřejnost najdou určitě právě to, co potřebují.
Návštěvníky veletrhu čeká bohatý doprovodný program složený z přednášek, poraden bytových designérů, workshopu a soutěží.

PanelovyDum.cz - rekonstrukce panelových domů. Hlasujte pro realizace, které vás zaujaly, čtěte aktuální informace, získejte kontakty a inspirujte se.

REKLAMA

Panelak 49
Panelak 48
Panelák 44
CRR
ÚVODNÍ STRÁNKA
ČLÁNKY A INFORMACE
O PROJEKTU
VYBERTE SI KATEGORII: