Bezpečnost oken – stálé téma s novými indiciemi

Bezpečnost oken – stálé téma s novými indiciemi

Okna a jejich bezpečnostní zajištění … Na toto téma již byly popsány stohy papíru a řečeno mnoho vět. Kdo nebyl nikdy vykradený, asi neuvěří. Ale „potom“ už je pozdě, podobně jako třeba u pojištění…

Zloději jsou verbež, která neřeší, co vám svým počínáním způsobí. A nejde zdaleka jen o materiální škody, ale i o to, že vloupáním do vašeho příbytku doslova vymažou to, co od svého domova očekává každý slušný člověk – totiž pocit bezpečí a pohody… Bohužel je patrné, že zloději jsou i zruční a vynalézaví.

V poslední době se na území České republiky rozšiřuje množství vloupání okny, kdy zloděj použije tzv. S-drát. Tato metoda je ve svém důsledku o to více nebezpečná, protože pozůstatkem po ní je (kromě vykradeného domu) pouze několik milimetrů široký otvor vyvrtaný v okenním rámu. Žádné střepy, hluk nebo vypáčená křídla.

Nebuďte lehkou kořistí
Popis, jak přesně k otevření okna S-drátem dochází, není na tomto místě úplně podstatný. Okna a balkónové nebo terasové dveře jsou z pohledu vloupání nejslabším a nejzranitelnějším místem vašeho domova. Mnoho lidí však paradoxně tento fakt při pořízení nových oken podceňuje a dobře míněné rady ignoruje.

Jak se zajistit proti vloupání?

1) Pořiďte si okna s inteligentním bezpečnostním kováním, počet bezpečnostních čepů vám doporučí výrobce.

2) Požadujte kování, které bude mít okenní kliky s cylindrickou vložkou nebo blokovacím tlačítkem. Právě takové vybavení ochrání váš dům před zlodějem, který používá S-drát.

3) Pokud to míra nebezpečnosti vyžaduje (lokalita, poloha domu apod.), nezapomeňte na bezpečnostní skla.

Okna s bezpečnostní výbavou jsou sice finančně náročnější, avšak ochrání váš dům nebo byt proti pokusům o vloupání. Potřebnou výbavu oken a hlavně balkónových dveří je vhodné mít na mysli i v souvislosti se sjednáváním pojistných smluv. Pojišťovny zpravidla pro pojistné plnění různé úrovně zabezpečení požadují (např.bezpečnostní okna třídy WK2).

PanelovyDum.cz - rekonstrukce panelových domů. Hlasujte pro realizace, které vás zaujaly, čtěte aktuální informace, získejte kontakty a inspirujte se.

REKLAMA

Panelak 49
Panelak 48
Panelák 44
CRR
ÚVODNÍ STRÁNKA
ČLÁNKY A INFORMACE
O PROJEKTU
VYBERTE SI KATEGORII: