Nová panelstory na Jižním Městě

Nová panelstory na Jižním Městě

Jižní Město v Praze – svým způsobem ohromující městský celek s ojedinělými prvenstvími. Je největším sídlištěm nejen v Česku, ale i jedním z největších v Evropě. Sídlištěm, které dodnes s sebou vleče nekomplexnost v řešení tohoto území, datující se ze socialistické éry, která zplodila velkohubé sny o soběstačné části s množstvím pracovních míst, kulturním zázemím, občanskou vybaveností atd. Ze všech slibů zůstaly šedivé paneláky a spousta neřešených problémů. Těmi se po roce 1989 prokousává každé složení radnice Prahy 11.

Problematika řešení života na Jižním Městě byla a je pro radnici Prahy 11 zcela specifická
a zcela ojedinělá. Pro zkušenosti nebylo kam zajít (tak velké sídliště u nás jinde nestojí) a tudíž nebylo, na co navázat. Radnice Prahy 11 musela vstoupit do problematiky řešení Jižního Města takříkajíc na vlastní pěst a na plno. A tak se stala hlavním krédem radnice Prahy 11 regenerace Jižního Města, což je proces prostupující prací radnice již řadu let a zřejmě ještě hezkou řádku let prostupovat bude.

Regenerace Jižního Města krok za krokem
čtěte v článku zveřejněném v časopisu Panelák č. 38/2012

PanelovyDum.cz - rekonstrukce panelových domů. Hlasujte pro realizace, které vás zaujaly, čtěte aktuální informace, získejte kontakty a inspirujte se.

REKLAMA

Panelak 49
Panelak 48
Panelák 44
CRR
ÚVODNÍ STRÁNKA
ČLÁNKY A INFORMACE
O PROJEKTU
VYBERTE SI KATEGORII: